Jdi na obsah Jdi na menu
 

ČESKOSLOVENSKO A ČESKO NA ZOH

1. 2. 2010

 



ČESKOSLOVENSKO a ČESKO NA ZOH:

ZOH a ROK: ZL. ST. BR. CEL.
CHAMONIX 1924 0 0 0 0
ST. MORITZ 1928 0 0 1 1
LAKE PLACID 1932 0 0 0 0
GARMISCH-PAR. 1936 0 0 0 0
ST. MORITZ 1948 0 1 0 1
OSLO 1952 0 0 0 0
CORTINA d´AMP. 1956 0 0 0 0
SQUAW VALLEY 1960 0 1 0 1
INNSBRUCK 1964 0 0 1 1
GRENOBLE 1968 1 2 1 4
SAPPORO 1972 1 0 2 3
INNSBRUCK 1976 0 1 0 1
LAKE PLACID 1980 0 0 1 1
SARAJEVO 1984 0 2 4 6
CALGARY 1988 0 2 1 3
ALBERTVILLE 1992 0 0 3 3
LILLEHAMMER 1994 0 0 0 0
NAGANO 1998 1 1 1 3
SALT LAKY CITY 2002 1 2 0 3
TURÍN 2006 1 2 1 4
VANCOUVER 2010 2 0 4 6
SOČI 2014 2 4 3 9
Pchjongčchang 2018 2 2 3 7
PEKING 2022 - - - -


ČEŠTÍ A ČESKOSLOVENŠTÍ MEDAILISTÉ NA ZOH (Nepočítá se Peking 2022):

ZLATO 11x:

ROK: SPORTOVEC: SPORT: STYL:
1968 Jiří Raška SKOKY NA LYŽÍCH STŘED. MŮSTEK
1972 Ondrej Nepala KRASOBRUSLENÍ  
1998 Mužstvo ČR LEDNÍ HOKEJ  
2002 Aleš Valenta AKROBAT. LYŽOVÁNÍ SKOKY
2006 Kateřina Neumannová BĚH NA LYŽÍCH 30 Km VOLNĚ
2010 Martina Sáblíková RYCHLOBRUSLENÍ 3000 m
2010 Martina Sáblíková RYCHLOBRUSLENÍ 5000 m
2014 Eva Samková SNOWBOARDING S. CROSS
2014 Martina Sáblíková RYCHLOBRUSLENÍ 5000 m
2018 Ester Ledecká ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ SUPER-G
2018 Ester Ledecká SNOWBOARDING PARALEL. OBŘÍ SLALOM


STŘÍBRO 19x:

ROK: SPORTOVEC: SPORT: STYL:
1948 Mužstvo ČR LEDNÍ HOKEJ  
1960 Karol Divín KRASOBRUSLENÍ  
1968 Mužstvo ČR LEDNÍ HOKEJ  
1968 Jiří Raška SKOKY NA LYŽÍCH VEL. MŮSTEK
1976 Mužstvo ČR LEDNÍ HOKEJ  
1984 Mužstvo ČR LEDNÍ HOKEJ  
1984 Dagmar Švubová
Blanka Paulů
Gabriela Svobodová
Květa Jeriová
BĚH NA LYŽÍCH ŠTAFETA 4x5 Km
1988 Pavel Ploc SKOKY NA LYŽÍCH STŘED. MŮSTEK
1998 Kateřina Neumannová BĚH NA LYŽÍCH 5 Km KLASICKY
2002 Kateřina Neumannová BĚH NA LYŽÍCH 15 Km VOLNĚ
2002 Kateřina Neumannová BĚH NA LYŽÍCH 5+5 Km
2006 Kateřina Neumannová BĚH NA LYŽÍCH 7,5+7,5 Km
2006 Lukáš Bauer BĚH NA LYŽÍCH 15 Km VOLNĚ
2014 Martina Sáblíková RYCHLOBRUSLENÍ 3000 m
2014 Ondřej Moravec BIATLON STÍHACÍ ZÁVOD
2014 Gabriela Soukalová BIATLON ZÁVOD S H. STARTEM
2014

Veronika Vítková

Gabriela Soukalová

Jaroslav Soukup

Ondřej Moravec

BIATLON SMÍŠENÁ ŠTAFETA
2018 Michal Krčmář BIATLON SPRINT
2018 Martina Sáblíková RYCHLOBRUSLENÍ 5000 m


BRONZ 27x:

ROK: SPORTOVEC: SPORT: STYL:
1928 Rudolf Burkert SKOKY NA LYŽÍCH K-66
1964 Mužstvo ČR LEDNÍ HOKEJ  
1968 Hana Mašková KRASOBRUSLENÍ  
1972 Mužstvo ČR LEDNÍ HOKEJ  
1972 Helena Šikolová BĚH NA LYŽÍCH 5 Km
1980 Květa Jeriová BĚH NA LYŽÍCH 5 Km
1984 Olga Charvátová ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ SJEZD
1984 Květa Jeriová BĚH NA LYŽÍCH 5 Km
1984 Pavel Ploc SKOKY NA LYŽÍCH VEL. MŮSTEK
1984 Jozef Sabovčík KRASOBRUSLENÍ  
1988 Radim Nyč
Václav Korunka
Pavel Benc
Ladislav Švanda
BĚH NA LYŽÍCH ŠTAFETA 4x10 Km
1988 Jiří Malec SKOKY NA LYŽÍCH STŘED. MŮSTEK
1992 Mužstvo ČR LEDNÍ HOKEJ  
1992 Jiří Parma
František Jež
Jaroslav Sakala
Tomáš Goder
SKOKY NA LYŽÍCH DRUŽ.VEL. MŮSTEK
1992 Petr Barna KRASOBRUSLENÍ  
1998 Kateřina Neumannová BĚH NA LYŽÍCH 10 Km VOLNĚ
2006 Mužstvo ČR LEDNÍ HOKEJ  
2010 Martina Sáblíková RYCHLOBRUSLENÍ 1500 m
2010 Lukáš Bauer BĚH NA LYŽÍCH 15 Km VOLNĚ
2010 Martin Jakš
Lukáš Bauer
Jiří Magál
Martin Koukal
BĚH NA LYŽÍCH ŠTAFETA 4x10 Km
2010 Šárka Záhrobská ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ SLALOM
2014 Jaroslav Soukup BIATLON SPRINT
2014 Ondřej Moravec BIATLON ZÁVOD S H. STARTEM
2014 Eva Puskarčíková
Gabriela Koukalová
Jitka Landová
Veronika Vítková
BIATLON ŠTAFETA 4x6 Km
2018 Veronika Vítková BIATLON SPRINT
2018 Eva Samková SNOWBOARDING S. CROSS
2018 Karolína Erbanová RYCHLOBRUSLENÍ 500 m
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář