Jdi na obsah Jdi na menu
 

ČESKÁ VÝPRAVA - LOH LONDÝN 2012

12. 7. 2012

<< LOH PEKING 2008

 

 
 
 
MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

KOLEKTIVNÍ SPORTY NA OH 2012
 
 
 
ČESKÁ REPREZENTACE VYBOJOVALA DOHROMADY 11 MEDAILÍ: 4 ZLATÉ, 3 STŘÍBRNÉ A 4 BRONZOVÉ.
 
 
FINÁLOVÁ ÚČAST ČESKÝCH SPORTOVCŮ:*
 
ATLETIKA:
 
BĚH NA 200m MUŽI:
 
27. MASLÁK
 
BĚH NA 400m MUŽI:
 
12. MASLÁK
 
BĚH NA 800m MUŽI:
 
27. HOLUŠA
 
HOD KLADIVEM MUŽI:
 
6. MELICH
 
HOD OŠTĚPEM MUŽI:
 
3. VESELÝ
 
MARATON MUŽI:
 
67. KREISINGER
 
SKOK O TYČI MUŽI:
 
8. KUDLIČKA
 
BĚH NA 800m ŽENY:
 
29. MASNÁ
 
BĚH NA 1500m ŽENY:
 
29. ČAPKOVÁ
 
BĚH NA 100m Př. ŽENY:
 
11. ŠKROBÁKOVÁ
 
BĚH NA 400m Př. ŽENY:
 
3. HEJNOVÁ
7. ROSOLOVÁ
 
CHŮZE NA 20 Km ŽENY:
 
35. PELANTOVÁ
 
HOD OŠTĚPEM ŽENY:
 
1. ŠPOTÁKOVÁ
 
MARATON ŽENY:
 
67. SEKYROVÁ
 
SEDMIBOJ ŽENY:
 
18. KLUČINOVÁ
 
SKOK O TYČI ŽENY:
 
6. PTÁČNÍKOVÁ
 
ŠTAFETA NA 4x400m ŽENY:
 
7. ROSOLOVÁ, BERGROVÁ, BARTONIČKOVÁ, HEJNOVÁ
 
BASKETBAL:
 
ŽENY:
 
7. MÍSTO
 
CYKLISTIKA:
 
BIKROS ŽENY:
 
10. HLADÍKOVÁ
11. LABOUNKOVÁ
 
CROSS-COUNTRY ŽENY:
 
14. NASHOVÁ
 
CROSS-COUNTRY MUŽI:
 
1. KULHAVÝ
12. ŠKARNITZL
14. CINK
 
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA - SPRINT MUŽI:
 
10. KELEMEN
 
SILNIČNÍ ZÁVOD MUŽI:
 
15. KREUZIGER
74. BÁRTA
 
JACHTING:
 
LASER RADIAL ŽENY:
 
9. FENCLOVÁ
 
JUDO:
 
DO 73 Kg MUŽI:
 
8. JEŽEK
 
DO 100 Kg MUŽI:
 
7. KRPÁLEK
 
RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA:
 
C2 NA 1000m MUŽI:
 
5. RADOŇ, DVOŘÁK
 
K4 NA 1000m MUŽI:
 
3. HAVEL, TREFIL, DOSTÁL, ŠTĚRBA
 
MODERNÍ PĚTIBOJ:
 
MUŽI:
 
1. SVOBODA
15. POLÍVKA
 
ŽENY:
 
22. DIANOVÁ
 
PLAVÁNÍ:
 
100m VOLNÝ ZPŮSOB MUŽI:
 
23. VERNER
 
1500m VOLNÝ ZPŮSOB MUŽI:
 
24. MICKA
 
PRSA NA 100m ŽENY:
 
24. CHOCOVÁ
26. MORAVČÍKOVÁ
 
ZÁVOD NA 10 Km ŽENY:
 
9. PECHANOVÁ
 
ZNAK NA 100m ŽENY:
 
10. BAUMRTOVÁ
 
ZNAK NA 200m ŽENY:
 
14. BAUMRTOVÁ
 
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL:
 
ŽENY:
 
5. KOLOCOVÁ, SLUKOVÁ
 
SPORTOVNÍ STŘELBA:
 
SKEET MUŽI:
 
6. SYCHRA
 
SPORTOVNÍ MALORÁŽKA 3x20 RAN:
 
3. SÝKOROVÁ
 
VZDUCHOVÁ PISTOLE ŽENY:
 
8. MARUŠKOVÁ
 
VZDUCHOVÁ PUŠKA ŽENY:
 
4. EMMONS
 
TENIS:
 
DVOUHRA ŽENY:
 
KVITOVÁ VYŘAZENA VE ČTVRTFINÁLE
 
ČTYŘHRA ŽENY:
 
2. HLAVÁČKOVÁ, HRADECKÁ
 
TRIATLON:
 
MUŽI:
 
30. ČELŮSTKA
45. ŠVARC
 
ŽENY:
 
15. FRINTOVÁ
20. VODIČKOVÁ
 
VESLOVÁNÍ:
 
ČTYŘKA BEZ KORMIDELNÍKA LEHKÝCH VAH MUŽI:
 
11. VRAŠTIL, KOPÁČ, O. VETEŠNÍK, J. VETEŠNÍK
 
SKIF MUŽI:
 
2. SYNEK
 
SKIF ŽENY:
 
1. KNAPKOVÁ
 
VODNÍ SLALOM:
 
C1 MUŽI:
 
5. JEŽEK
 
C2 MUŽI:
 
7. VOLF, ŠTĚPÁNEK
9. HRADILEK, JEŽEK
 
K1 MUŽI:
 
2. HRADILEK
 
K1 ŽENY:
 
4. HILGERTOVÁ
 
VZPÍRÁNÍ:
 
NAD 105 Kg MUŽI:
 
7. ORSÁG
 
ZÁPAS:
 
ŘECKO-ŘÍMSKÝ STYL DO 96 Kg MUŽI:
 
12. VÁLA
 
 
KONEČNÁ NOMINCE ČESKÝCH SPORTOVCŮ:
 
VLAJKONOŠ PŘI SLAVNOSTNÍM ZAHÁJENÍ: PETR KOUKAL
VLAJKONOŠ PŘI SLAVNOSTNÍM ZAKONČENÍ: BARBORA ŠPOTÁKOVÁ
 
ATLETIKA:
 
Muži:

Běh:

Jakub Holuša (800 metrů)
Jan Kreisinger (maraton)
Pavel Maslák (200 a 400 metrů)
Josef Prorok (400 metrů překážek)

Desetiboj:

Roman Šebrle

Hod kladivem:

Lukáš Melich

Hod oštěpem:

Petr Frydrych
Jakub Vadlejch
Vítězslav Veselý

Skok do výšky:

Jaroslav Bába

Skok o tyči:

Jan Kudlička

Vrh koulí:

Antonín Žalský

Ženy:

Běh:

Jitka Bartoničková (4×400 metrů)
Zuzana Bergrová (4×400 metrů)
Tereza Čapková (1500 metrů a 4×400 metrů)
Kateřina Čechová (100 metrů)
Zuzana Hejnová (400 metrů překážek)
Lenka Masná (4×400 metrů)
Denisa Rosolová (400 metrů, 400 metrů překážek, 4×400 metrů)
Ivana Sekyrová (maraton)
Lucie Škrobáková (100 metrů překážek)

Hod diskem:

Věra Cechlová Pospíšilová

Hod kladivem:

Kateřina Šafránková

Hod oštěpem:

Jarmila Klimešová
Barbora Špotáková

Chůze:

Lucie Pelantová

Sedmiboj:

Eliška Klučinová

Skok do výšky:

Oldřiška Marešová

Skok o tyči:

Jiřina Ptáčníková

BADMINTON: Kristína Gavnholtová, Petr Koukal.

BASKETBAL:
 
Rozehrávačky: Hana Horáková, Kateřina Bartoňová, Lenka Bartáková.
Křídla: Eva Vítečková, Michaela Zrůstová, Kateřina Elhotová, Jana Veselá, Kateřina Zohnová.
Pivotky: Petra Kulichová, Ilona Burgrová, Alena Hanušová, Tereza Pecková.

BOX: Zdeněk Chládek (do 64 kg).

CYKLISTIKA: Roman Kreuziger, David Bárta (silniční závod muži), Pavel Kelemen (dráhová – sprint), Denis Špička (dráhová – keirin), Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink, Jan Škarnitzl, Kateřina Nash (všichni horská kola), Aneta  Hladíková, Romana Labounková (bikros ženy).

GYMNASTIKA: Zita Frydrychová (skoky na trampolíně), Martin Konečný, Kristýna Pálešová (sportovní gymnastika).

JACHTING: Veronika Fenclová (Laser Radial), Karel Lavický (RS:X), Michal Maier (Finn), Viktor Teplý (Radial).

JUDO: Jaromír Ježek (do 73 kg), Lukáš Krpálek (do 100 kg), Jaromír Musil (do 81 kg).

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Filip Dvořák, Jaroslav Radoň (C2 1000 m), Daniel Havel, Josef Dostál, Jan Štěrba, Lukáš Trefil (K4 1000 m).

MODERNÍ PĚTIBOJ: David Svoboda, Natálie Dianová, Ondřej Polívka.

PLAVÁNÍ: Simona Baumrtová (100 a 200 m znak), Soňa Bernardová, Alžběta Dufková (synchronizované plavání), Petra Chocová (100 m prsa), Martina Moravčíková (100 m prsa), Jana Pechanová (10 km), Martin Verner (100 v. zp.), Barbora Závadová (400 m pol. záv.), Jan Micka (1 500 m volný způsob).

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Petr Beneš, Přemysl Kubala; Lenka Háječková, Hana Klapalová; Kristýna Kolocová, Markéta Sluková.

STOLNÍ TENIS: Iveta Vacenovská, Dana Hadačová.

SPORTOVNÍ STŘELBA: Kateřina Emmons (vzduchová puška, sportovní malorážka), Václav Haman (vzduchová puška), David Kostelecký, Jiří Lipták (oba trap), Lenka Marušková (sportovní pistole, vzduchová pistole), Martin Podhráský, Martin Strnad (oba rychlopalná pistole), Jan Sychra (skeet), Adéla Sýkorová (vzduchová puška), Jakub Tomeček (skeet).

TENIS: Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková (čtyřhra), Petra Kvitová (dvouhra, mix), Lucie Šafářová, Petra Cetkovská, Klára Zakopalová (všechny dvouhra), Radek Štěpánek (dvouhra, čtyřhra, mix), Tomáš Berdych (dvouhra, čtyřhra).

TRIATLON: Jan Čelůstka, Vendula Frintová, Přemysl Švarc, Radka Vodičková.

VESLOVÁNÍ: Jitka Antošová, Lenka Antošová (dvojskif), Milan Bruncvík, Michal Horváth, Matyáš Klang, Jakub Podrazil (čtyřka bez kormidelníka), Miroslava Knapková, Ondřej Synek (oba skif), Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Miroslav Vraštil (čtyřka bez kormidelníka lenkých vah).

VODNÍ SLALOM: Štěpánka Hilgertová (K1), Vavřinec Hradilek (K1 a C2), Stanislav Ježek (C1 a C2), Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2).

VZPÍRÁNÍ: Jiří Orság (nad 105 kg)


ZÁPAS: David Vála (řeckořímský, do 96 kg).
 
 
* DO VÝSLEDKŮ SE NEZAPOČÍTÁVAJÍ:
KVALIFIKACE A ROZJÍŽĎKY V JAKÉMKOLIV SPORTU.
ZÁKLADNÍ SKUPINY (NAPŘ. BADMINTON, PLÁŽ. VOLEJBAL A POD., NEPLATÍ PRO KOLEKTIVNÍ SPORTY).
UMÍSTĚNÍ V 1.KOLE,2.KOLE NEBO 3. KOLE A POD. (NAPŘ. TENIS, STOLNÍ TENIS A POD.).
 
DO VÝSLEDKŮ SE ZAPOČÍTÁVAJÍ:
FINÁLOVÁ ÚČAST V JAKÉMKOLIV SPORTU.
VĚTŠINOU I ČTVRTFINÁLOVÁ A SEMIFINÁLOVÁ UMÍSTĚNÍ (OBVYKLE DO 30. MÍSTA, NAPŘ. PLAVÁNÍ A POD.).
SAMOZŘEJMĚ SE MŮŽE OBJEVIT I VYJÍMKA V PŘÍPADĚ ZAJÍMAVÉHO UMÍSTĚNÍ ANEBO V SITUACI, KDY SE TATO PRAVIDLA NEDAJÍ UPLATNIT.
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář